Korzyści modelu biznesowego MLM

Korzyści modelu biznesowego MLM

W ostatnim czasie przybywa firm specjalizujących się w multi-level marketingu, a więc sprzedawaniu swoich produktów za pomocą odpowiednio skonstruowanych struktur niezależnych promotorów. To ludzie, którzy ze względu na zabezpieczenie własnych korzyści, zmuszani są poniekąd przez system do pracy na rzecz firmy. Jeśli nagle zaprzestaną reklamowania jej produktów, zdobywania nowych klientów i kupowania odpowiedniej ilości towaru dla samych siebie – z pewnością nie zajdą daleko. Jeśli jednak będą stale przekonywać nowych ludzi do wstąpienia w szeregi ich struktury – czasami po roku lub pięciu latach, ale ostatecznie dojdą do poziomu, na którym nie trzeba już doglądać i pilnować swojej struktury, ponieważ zebrani poniżej liderzy sami doskonale wiedzą, co mają robić.

W takich warunkach odniesienie biznesowego sukcesu przez niedużą firmę jest znacznie łatwiejsze – po pierwsze, nie musi inwestować wielkich pieniędzy w reklamę czy infrastrukturę. Nie potrzebuje bowiem punktów handlowych, magazynów ani wielkich kampanii reklamowych – za organizację dystrybucji i promocji odpowiadają bowiem ludzie w terenie, którzy z tytułu swoich osiągniętych wyników biznesowych otrzymują wielkie korzyści. Firma w ten sposób oszczędza bardzo dużo pieniędzy – nie zatrudnia przy tym pracowników sensu stricte, w ramach umów o pracę, a wyłącznie premiuje zgodnie z planem marketingowym najlepsze zespoły. Dlatego nagrody za dobrze wykonaną pracę są w systemach MLM ogromne, a dodatkowo co kwartał najlepsi przedstawiciele mogą liczyć na samochody, kosztowne wycieczki i w skrajnych przypadkach nawet nieruchomości.

Także ci, którzy nie są wielkimi liderami, ale mocno starają się i krok po kroku budują swoją lokalną grupę sprzedawców, ostatecznie po wielu miesiącach zaczną otrzymywać swoje pierwsze regularne wpływy na konto. Czasami nie trzeba nawet samodzielnie złowić wielkiej ryby – wystarczy mieć szczęście i przekonać do udziału w systemie osobę, która sama później połknie bakcyla iż zacznie masowo podpisywać nowych ludzi. Tworząc własną strukturę zawsze bowiem ostatecznie rozbudowuje się w ten sposób także strukturę swojego własnego sponsora. Stosunkowo nietrudno jest więc dojść do pozycji, w której będąc na samym szczycie tej piramidy MLM nie musi wykonywać więcej brudnej roboty czy starać się werbować nowych ludzi, ponieważ setki podpisanych pod nas użytkowników robi to z własnej nieprzymuszonej woli.

To właśnie najważniejszy powód, dla którego taki model biznesowy przyjmuje się rewelacyjnie i sprawia, że w równym stopniu zadowoleni z osiąganych wyników są szefowie firmy jak i jej przedstawiciele w terenie. Za każdym razem gdy struktura zbudowana do dołu osiągnie odpowiedni pułap obrotów lub zebranych punktów, osoby powyżej otrzymują odpowiednią premię od tychże obrotów. W przypadku bardzo dużych organizacji oznacza to niejednokrotnie dziesiątki tysięcy dolarów miesięcznie. W odróżnieniu od zatrudnionych na stałe pracowników firmy, funkcjonujący w ramach systemu MLM przedstawiciele są zdecydowanie samodzielni i mogą pracować w taki sposób i w takich godzin, na jakie mają ochotę.

Źródło: akcesoria do BDSM

Leave a Reply