Przekonywanie ludzi do MLM

Przekonywanie ludzi do MLM

Poszukiwanie nowych form reklamy i promocji swojego przedsiębiorstwa jest zupełnie oczywiste i zrozumiałe, dlatego w większości krajów wciąż pojawiają się zupełnie nowe, oryginalne koncepcje prowadzenia firmy. W większości przypadków zbytnie odbieganie od kanonów przyjętych w świecie ekonomii i biznesu może skończyć się bardzo fatalnie, dlatego warto stosować się do sprawdzonych już metod zdobywania rynku i propagowania swojej marki. W nowoczesnych czasach coraz skuteczniejszy jest Internet ze swoimi bardzo zróżnicowanymi narzędziami komunikacji i perswazji . Ogromnym sukcesem coraz częściej kończą się jednak projekty oparte w całości na systemie rekomendacji bezpośrednich MLM – czyli multilevel marketing.

To system w ramach którego wszystkie nowo dołączające osoby natychmiast przypasowywane są do struktury ich sponsora, a więc osoby, która przekonała ich do zapisania się w poczet konsultantów, sprzedawców czy ambasadorów. Bez względu jednak na nazewnictwo i reklamowany produkt, czy będą to kosmetyki, odżywki sportowe czy biżuteria – zasady są zawsze takie same. Chodzi o pozyskanie do swojej grupy odpowiednich liderów, którzy będą w stanie również przekonywać kolejnych i zdobywać nowych uczestników, a ci potencjalnie dla własnego interesu zachęcać będą kolejnych. W efekcie powstaje cały łańcuch uzależnionych od siebie dostawców i odbiorców, którzy dla zagwarantowania sobie spełnienia odpowiednich wymogów regularnie dokonują zakupów i na każdym możliwym kroku, spotkaniu, okazji, mówią o produktach i firmie.

Zachęcać do wstąpienia do takiej firmy można na wiele sposobów – dobry produkt, wykonany w odpowiedniej jakości i trafiający w zapotrzebowanie klientów, zawsze będzie łatwiejszy do sprzedania. Ważne jest jednak, że osoby wstępujące do systemu MLM w pierwszej kolejności mogą dany produkt otrzymać zdecydowanie taniej, niż jest on do nabycia na rynku. Jeśli są to doskonałe jakościowo i innowacyjne kosmetyki na powstrzymanie starzenia – możliwość zapłacenia pięciuset złotych zamiast siedmiuset z pewnością przemówi do potencjalnego nabywcy. Dla osób myślących bardziej perspektywicznie i przyszłościowo, dużo ważniejsze jest jednak wejście na stałe do obiegu w danej strukturze i zajęcie w niej uprzywilejowanego miejsca.

Czasem nawet bez własnych dużych osiągnięć lider jest w stanie dopisać zdobytego przez siebie kontrahenta bezpośrednio pod swoich wybranych uczestników struktury – więc wzrost przychodów może być odczuwalny nawet w gorszych chwilach. Dodatkowo przeważnie mocna i stabilnie ukonstytuowana struktura nie wymaga aż tak aktywnego zarządzania i kreowania, ponieważ dość dobrze funkcjonuje zupełnie samodzielna, pod wpływem własnego pędu. Dla osoby, która jako pierwsza dopisała się w systemie MLM na samym szczycie tej swoistej piramidy, pracują setki a niekiedy tysiące uczestników będących niżej. Nie dziwi więc, że za każdym razem, gdy na rynku pojawia się nowa firma obierająca taki właśnie model biznesowy, zainteresowanie jej krokami wśród najlepszych handlowców i pośredników z kontaktami, jest ogromne.

Źródło: feromony dla kobiet

Leave a Reply