Marketing internetowy – duży popyt i duża podaż

Marketing internetowy – duży popyt i duża podaż

Jednym z biznesów należących do kategorii tych nowoczesnych jest marketing internetowy, a konkretnie to prowadzenie agencji marketingowej specjalizującej się właśnie w marketingu prowadzonym w internecie. Niestety, ale jest to biznes, w którym jest ogromna konkurencja. Biznes, w którym konkurencji jest mnóstwo nigdy nie będzie należał do najłatwiejszych. Ale jest też druga informacja, która jest akurat dobra dla wszystkich, którzy działają w tym biznesie. Pomimo tego, że jest duża podaż tych usług to popyt na nie jest bardzo duży i tak naprawdę stale rośnie. Firm, które dumnie nazywają się agencją marketingu interaktywnego czy internetowego jest naprawdę sporo. Warto jednak wiedzieć, że bardzo duża część tych firm to domorośli informatycy działający w pojedynkę i nie mający zbyt dużej wiedzy o marketingu w ogóle. Niestety, brutalna prawda o tej branży jest taka, że jest ona zepsuta właśnie przez takich pojedynczych informatyków, którzy po prostu informatykę mieli na studiach. Nawet jeśli mają oni wiedzę o pozycjonowaniu stron w internecie czy ustawianiu linków sponsorowanych to niestety nie mają oni pojęcia o niczym innym, co się wiąże z profesjonalnym marketingiem internetowym. Poza tym, co najgorsze, takie pojedyncze firmy oferują swoje usługi za stawki, za które robienie tego jest całkowicie nieopłacalne w przypadku sprawnie działających firm, które są rzeczywiście profesjonalne.
Dlaczego tak się stało i jak do tego doszło, że rynek marketingu internetowego i agencji na nim działających tak bardzo się popsuł? Dlatego, że tysiące małych firm chcą być obecne w internecie ale nie mają o tym zielonego pojęcia. Wielu właścicieli firm, którzy dzisiaj mają powyżej pięćdziesięciu lat, kiedy pojawił się na dobre internet nie miało o nim pojęcia. Wykorzystali to właśnie informatycy oferując obecność w internecie za niewielkie pieniądze. Tylko, że dekadę temu wystarczyło mieć średnią wiedzę, żeby zrobić podstawową stronę w internecie. Wielu przedsiębiorców było wręcz zachwyconych widząc swoją firmę w internecie, nawet jeśli byłą to tylko najzwyklejsza i najprostsza wizytówka. I za niewielkie pieniądze przedsiębiorca kupował sobie takie wielkie szczęście. I od tej dekady taki przedsiębiorca nie zmienia niczego w swoim myśleniu bo jest mu z tym dobrze. Ma coś, czego dzisiaj nikt nigdzie nie widzi i dalej płaci za to niewielkie pieniądze. Dlatego dzisiaj agencje marketingu internetowego, które działają w sposób profesjonalny próbują przekonać do siebie właśnie tych, którzy są zadowoleni z tego co mają. Bo klienci świadomi tego, co trzeba dzisiaj mieć to jedna grupa. Ale drugą i potężniejszą stanowią Ci przedsiębiorcy, którzy płacą byle co za totalne byle co.
Jeśli ktoś chciałby założyć firmę, która będzie zarabiała na marketingu internetowym musi wiedzieć, że potencjał na tym rynku jest bardzo duży. Nie mniej jednak, żeby go wykorzystać trzeba mieć nie tylko najlepszej jakości usługi ale również najlepszych doradców, którzy te usługi odpowiednio klientowi przedstawią i sprzedadzą. W tej branży można mieć naprawdę duże przychody, ale trzeba wiedzieć, jak je z tego trudnego rynku wyciągnąć dla siebie. A kariera w tym biznesie polega głównie na tym, żeby przekonać do siebie nieprzekonanych. Jeśli dodatkowo będziemy działać szybko i pozyskiwać nowych klientów to na pewno będziemy mieć potencjał ku temu, żeby rozepchać się na tym trudnym rynku łokciami. Bo każdy rynek, gdzie jest duży popyt i duża podaż jest rynkiem trudnym na nowych firm dopiero co wchodzących na rynek.

Źródło: więcej

Leave a Reply