Plusy i minusy zakładania szkoły językowej

Plusy i minusy zakładania szkoły językowej

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego biznesu. Motywacje są naprawdę bardzo różne. Zazwyczaj jednak ludzie nie zarabiają zbyt dużych pieniędzy w swoich miejscach pracy. Poza tym, nie podoba im się panująca tam atmosfera. Może być też tak, że nie do końca lubią własnego szefa i nie chcą na niego zarabiać. Czynników jest wiele. Można by je było jeszcze długo wymieniać, ale nie jest to jest tematem naszego dzisiejszego artykułu. Chcieliśmy bowiem poruszyć kwestię jednego z biznesów, który w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszy. To szkoła językowa. Na jej temat powstało wiele artykułów. Brakuje jednak takiego, który dokładnie opisywałby wszystkie plusy i minusy takiej właśnie działalności gospodarczej.
Co przemawia za założeniem własnej szkoły językowej? Jest naprawdę wiele różnych czynników. Na pewno warto zwrócić uwagę na fakt, że mnóstwo osób nie ma zbyt wiele kapitału na prowadzenie swojej działalności gospodarczej. Niektórzy z tego powodu wracają do wykonywania zadań na etacie. To prawda – w przypadku niektórych biznesów trzeba mieć mnóstwo gotówki na start. Tutaj jednak nie jest pod tym względem najgorzej. Trzeba po prostu mieć około kilkadziesiąt tysięcy złotych, co w porównaniu z innymi kwotami jest do zaakceptowania. Trzeba podkreślić, że wydatki związane z założeniem własnej szkoły językowej nie są bowiem tak duże, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, właściciel powinien zarejestrować daną firmę w odpowiednich placówkach. Za to jednak nic nie trzeba płacić. Poza tym, musi wynająć salę lub kilka. Wszystko jest zależne od tego, jak dużo uczniów będzie zainteresowanych takimi zajęciami. W tym miejscu nie można nie wspomnieć, że prowadzenie własnej szkoły językowej powinno wiązać się z odpowiednimi zarobkami. W końcu obecnie mnóstwo osób jest zadowolonych z tego, że mogą uczyć się języka obcego. Bardzo dużo ludzi ma to też w planach. W związku z tym, popyt na takie szkoły języka angielskiego nigdy nie powinien zmaleć. Trzeba to wziąć pod uwagę. W przypadku niektórych biznesów jest to dość niepewna kwestia. Tutaj jednak nie trzeba się niczym przejmować, bo chętni na lekcje zawsze się znajdą. Wróćmy do tematyki wydatków. Samo wynajęcie lokalu to jednak nie wszystko. Trzeba też pomyśleć bardzo uważnie o zakupie właściwych atrybutów. Na pewno powinny to być magnetofony, na których nauczyciele będą odtwarzać płyty z książek. Poza tym, kluczowe jest wyposażenie sali w tablicę i kredę (ewentualnie markery). Nie może też oczywiście zabraknąć stolików i krzeseł. Jest to chyba całkowicie zrozumiałe. Na pewno jednak takie podstawowe wydatki na szkołę językową nie powinny nikogo przerażać. Nie są to bowiem duże kwoty – przynajmniej w porównaniu z innymi biznesami. Jest to niewątpliwie plus prowadzenia szkoły językowej. Trzeba też podkreślić, że konieczne są wydatki na reklamę. Bez tego żaden biznes nie może w pełni funkcjonować. Warto zainwestować w skuteczne promowanie, aby trafić do jak największej grupy dzieci i dorosłych. Inne wydatki? To koszt zatrudnienia nauczycieli. Tutaj jednak sprawa jest o tyle prostsza, że ich pensje będą pokrywać dzieci. Można podpisać umowę zlecenie i dzięki temu zatrudniać danego człowieka wtedy, kiedy rzeczywiście będzie taka potrzeba. To naprawdę rewelacyjna sprawa.
Jakie są zaś minusy prowadzenia takiej właśnie szkoły językowej? Na pewno jednym z nich jest dość duża konkurencja. Szczególnie tyczy się to większych miast. Wspominaliśmy już, że obecnie nie brakuje chętnych na lekcje języków obcych. Dużo osób zdaje sobie z tego sprawę, dlatego szkoły powstają niczym grzyby po deszczu. W związku z tym, nie każdemu udaje się osiągać satysfakcjonujące zarobki. A każda zarejestrowana działalność gospodarcza musi odprowadzać odpowiednie składki – obojętnie czy coś zarobi czy nie. Jeśli zatem ktoś nie chce być na minusie, to musi zrobić wszystko, aby okazać się lepszy od konkurencji. To naprawdę kluczowa kwestia. Innym z minusów prowadzenia własnej szkoły językowej jest to, że nauczyciele zazwyczaj pobierają spore stawki, a od tego zależy, jaka część będzie trafiać do naszych portfeli. Generalnie jednak prowadzenie takiego biznesu to zdecydowanie więcej plusów.

Źródło: Doradca kredytowy

Leave a Reply