Sprzedaż poprzez portale aukcyjne

Coraz więcej firm przenosi swoją sprzedaż do Sieci ? nic w tym dziwnego: najpoważniejszym argumentem, przedstawianym przez przedsiębiorców jest obniżenie kosztów powierzchni lokalu. To znaczne ułatwienie, szczególnie w sytuacji, kiedy czynsze coraz częściej są podnoszone i wielu przedsiębiorców zmuszonych jest szukać mniejszego lokalu lub lokalu o podobnej powierzchni, ale w znacznie gorszej lokalizacji. Przedsiębiorcy zdają sobie również sprawę, że Polacy coraz chętniej robią zakupy właśnie w sieci. Z czego wynika powyższe stwierdzenie?

Przede wszystkim, jak podkreślają ankietowani, robienie zakupów w sieci to wygoda i oszczędność czasu ? wiele ankietowanych narzeka, że poza pracą zawodową, obowiązkami domowymi czy edukacją niewiele pozostaje im czasu na przyjemności, pragną więc zaoszczędzić godziny spędzone w centrach handlowych, korzystając z możliwości przyjrzenia się konkretnym produktom w sieci.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość porównywania cen ? to chyba jeden z najistotniejszych argumentów, przemawiających do polskiego konsumenta. Producenci prześcigają się w oferowaniu konkurencyjnych cen oraz darmowej dostawie, stąd również możliwość zakupu znacznie tańszego produktu właśnie poprzez sieć. Przedsiębiorcy podkreślają, że niższe ceny to właśnie możliwość braku powierzchni sklepowej.

Nowe prawo regulujące zakupy w sieci również znacznie ułatwia robienie zakupów ? w poprzednich latach zasady te nie były do końca klarowne, przez co tracili zarówno przedsiębiorcy, jak i kupujący. Współcześnie zasady zakupów, reklamacji oraz zwrotów towarów zakupionych poprzez sieć są jasne i przejrzyste. Jedną z podstawowych zalet zakupów przez sieć jest możliwość zwrotu towaru do 30 dni bez podania konkretnego powodu, oczywiście w przypadku gry towar nie nosi śladów użytkowania.

Sprzedaż poprzez portale aukcyjne to również możliwość szybszego wyprzedania towarów, które zalegają w magazynach producenta ? dzięki szybkiej możliwości wystawienia aukcji oraz ustawienia konkretnych parametrów, już za niewielkie kwoty możliwe staje się wyprzedanie towaru.

Źródło: centrumslowo.pl

Leave a Reply