Miejsca w których znajdziesz nowych klientów

Miejsca w których znajdziesz nowych klientów

Prowadzisz swój biznes. Jednak od pewnego czasu zauważasz to, że tak naprawdę twoje dochody stoją w miejscu. Zastanawiasz się gdzie jest przyczyna skoro pracujesz solidnie i wykonujesz swoją prace najlepiej jak potrafisz. Zastanów się nad tym ile nowych klientów pozyskałeś w ostatnim czasie. Jeśli ten wynik dotyczy 0 to uświadom sobie to, że tak naprawdę musisz coś zmienić w swoim sposobie działania.

Zdecyduj się na to, że będziesz widoczny w Internecie. Jeśli jeszcze nie założyłeś swojej strony internetowej to popełniasz duży błąd. Pomyśl o tym aby to nadrobić. Nie musisz decydować się na zakup drogiej strony od jakiejś firmy interaktywnej. Zamiast tego możesz sam pomyśleć o tym aby stworzyć własną wizytówkę – a w tym przypadku możesz skorzystać z systemu CMS lub po prostu wykorzystać jakiś pierwszy lepszy poradnik. Klient, który widzi stronę internetową jakiejś firmy ma tak naprawdę większe zaufanie w stosunku do danej jednostki. Jeśli oprócz tego zainwestujesz w reklamy od Google – AdWord a także AdSense możesz liczyć na to, że będziesz częściej pojawiał się w wynikach wyszukiwania.

Zdecyduj się na to, że wykorzystasz reklamę na ulicy. W tym celu możesz wykorzystać darmowe słupy ogłoszeniowe. Na pewno jakiś klient nowy się znajdzie i to właśnie z nim będziesz mógł przeprowadzić w późniejszym czasie jakąś transakcję. Spróbuj także wprowadzić jakiś większy baner przed twoją firmą. Jeśli wymyślisz jakiś ciekawy slogan to możesz się spodziewać tego, że na następny dzień w twojej jednostce pracy pojawią się jakieś nowe twarze.

Czy założyłeś już fanpage? Jeśli nie to popełniasz kluczowy błąd. To właśnie w tym miejscu możesz nieustannie szukać nowych klientów. Za sprawą ,,like” a także rekomendacji znajomych możesz się spodziewać tego, że wzrost z twojej sprzedaży będzie rósł w szybszym tempie. Prowadź go na bieżąco i organizuj konkursy. Takie działanie doprowadzi do tego, że w końcu zwiększy się liczba twoich klientów.

Pomyśl o tym aby nawiązać współpracę z firmami partnerskimi. To dla Ciebie szansa ponieważ taki sposób możesz określać jako bezpłatna reklama. Nie będziesz musiał nikomu nic płacić – jeśli prowadzisz bloga to pomyśl o tym aby zamieścić na tej stronie logo firmy z którą będziesz podejmował współprace.

Reklama w prasie lokalnej nie jest aż tak droga. Pomyśl o tym aby wykorzystać jej atut i po prostu dać krótką notkę o sobie. Z takiej formy możesz uzyskać także dodatkową reklamę i zyskać nowych klientów. Nie zastanawiaj się dłużej tylko wykorzystaj ten fakt, że ludzie bardzo chętnie czytają to co się dzieję w najbliższej okolicy.

Zdecyduj się na to, że będziesz w odpowiedni sposób traktował swoich klientów. Najważniejsza rzecz powinna dotyczyć tego abyś nie był dla nich oschły a wręcz przeciwnie – miły i sympatyczny. To co możesz dzięki temu zyskać to z pewnością późniejsze polecenia. Na pewno nie zależy Ci na tym aby twój klient robił w twojej firmie po raz ostatni zakupy. Zdecyduj się na to, że stałym klientom dasz możliwość skorzystania z rabatów i promocji.

Źródło: bielty24.pl

Leave a Reply